Aktualności

Jak może wyglądać nowoczesna szklarnia ogrodowa?

Nowoczesna szklarnia ogrodowa w ogrodzie z roślinami

W poszukiwaniu zdrowej i smacznej żywności coraz częściej decydujemy się na samodzielną uprawę owoców, warzyw i ziół. Nieoceniona w tym celu okazuje się szklarnia ogrodowa, która nierzadko staje przy samym domu, lub w centralnej części ogrodu. Jak zatem może wyglądać nowoczesna konstrukcja? Odpowiadamy na to pytanie bazując na rozwiązaniach dostępnych w naszej ofercie.

Szklarnia ogrodowa – funkcjonalność i estetyka

Nowoczesna szklarnia ogrodowa to konstrukcja, która może łączyć w sobie zarówno walory użytkowe, jak i estetykę wykonania. Z jednej strony zależy nam na zapewnieniu użytkownikom optymalnych warunków do uprawy roślin, natomiast z drugiej chcemy, żeby szklarnia była wręcz ozdobą ogrodu i przez długi czas prezentowała się w sposób nienaganny.

Szklarnie z Runowa produkowane są z materiałów, które w całości można poddać recyklingowi tj. z aluminium i szkła. Taki wybór surowców jest przyjazny dla środowiska naturalnego, a jednocześnie gwarantuje możliwość zapewnienia wewnątrz optymalnych warunków do uprawy nawet najbardziej wymagających roślin. Szkło hartowane w połączeniu z aluminiowymi profilami to także wysoka trwałość konstrukcji, potwierdzona aż 12-letnią gwarancją.

Wybierając przydomową szklarnię z oferty Szklarni z Runowa możesz zdecydować się na rozwiązanie w standardowej kolorystyce naturalnego aluminium lub na przykład modnej czerni. Większość modeli można także zamówić w dowolnym kolorze specjalnym z palety RAL. Szeroka gama dostępnych lakierów umożliwia dobór kolorystyki do stylu elewacji budynku lub innych elementów małej architektury znajdującej się w Twoim ogrodzie. Nowoczesna szklarnia ogrodowa z powodzeniem zastępuje altany ogrodowe i różne formy zabudowy tarasu.

Skontaktuj się z nami!

Akcesoria do szklarni – jeszcze wyższy komfort użytkowania przestrzeni

Bardzo duże znaczenie z perspektywy komfortu użytkowania szklarni odgrywa odpowiedni dobór akcesoriów. Pod tym względem mamy do zaoferowania szereg rozwiązań:

  • dodatkowe drzwi,
  • dodatkowe okna dachowe,
  • dekoracje kalenicy,
  • automatyczne otwieracze okien,
  • ręczne otwieracze okien i wygodne drążki do ręcznych otwieraczy okien,
  • półki,
  • uniwersalne stoły robocze,
  • zestawy aluminiowych ramp.

Akcesoria zwiększające podstawową funkcjonalność szklarni najlepiej zamawiać od razu ze szklarnią. Unikamy w ten sposób dodatkowych kosztów transportu, a z pełnego potencjału konstrukcji możemy korzystać bezpośrednio po montażu.

Zawsze warto skorzystać z najkorzystniejszych cenowo pakietów dodatków. Pakiety to również duża oszczędność czasu. Nie musisz wszystkich akcesoriów zamawiać indywidualnie.

Szklarnia mała - miejska piccolo czerwona

W poszukiwaniu funkcjonalnej szklarni ogrodowej: Który pakiet akcesoriów wybrać?

Wybór akcesoriów wpływa na komfort użytkowania szklarni, jak również na jej wygląd. Zależy Ci na ciekawym efekcie estetycznym? Na uwagę zasługuje więc Pakiet Design, w ramach którego otrzymujesz czarne aluminiowe rury spustowe, stół miejski i wyjmowaną moskitierę – odznaczające się wysoką precyzją wykonania i spójnością stylistyczną. Pakiet Design pasuje do wszystkich rodzajów szklarni, a także do oranżerii.

Dla osób, które poważnie podchodzą do uprawy w szklarni polecamy Pakiet Praktyczny, dostępny w wersjach naturalnego aluminium lub wybranym kolorze. W skład tego zestawu wchodzą: uniwersalny stół roboczy, stół siewniczy z podniesioną krawędzią, automatyczny otwieracz okien, a nawet zestaw montażowy ułatwiający samodzielną budowę szklarni.

Mamy także Pakiet Premium łączący zalety dwóch powyższych i pozwalający na realizację najambitniejszych projektów ogrodniczych. Pakiet Premium to: aluminiowe rury spustowe, automatyczny otwieracz do okien, półka 225 x 32 cm, uniwersalny stół roboczy, zestaw 2 półek i aluminiowe rampy do wygodnego wjeżdżania do szklarni np. taczką.

Skontaktuj się z nami!