Aktualności

ACD – Producent szklarni ogrodowych współpracujących ze Szklarniami z Runowa

Budynek firmy ACD

Każdego roku fabrykę szklarni ACD w Belgii opuszcza tysiące szklarni ogrodowych. Część z nich trafia nad Wisłę, a osoby nimi zainteresowane mogą je kupić u oficjalnego dystrybutora marki ACD w Polsce – sklepie Szklarnie z Runowa (szkółka Grąbczewscy) . Czym wyróżniają się szklarnie ogrodowe ACD i dlaczego warto zaprosić je na własną posesję?

Krótka historia szklarni ogrodowych ACD

Historia szklarni ogrodowych ACD zaczyna się w 1986 roku od produkcji hobbistycznych konstrukcji na małą skalę. Już rok później rodzina Develtere, a dokładnie Gustaaf i Cristof zakładają firmę ACD, czyli Aluminium Construction Develtere. Dziś po ponad 30 latach działalności na rynku marka stała się europejskim liderem szklarni ogrodowych. Swoim klientom gwarantuje ona kompleksowe usługi ogrodnicze. Produkty ACD można kupić zarówno w Belgii, jak i poza jej granicami. Trafiają one do Francji, Holandii, Niemiec, Skandynawii, Stanów Zjednoczonych, a za sprawą Szklarni z Runowa również do Polski.

Szklarnie z Runowa – oficjalny dystrybutor ACD w Polsce

Produkty ACD są wysokiej jakości, przez co zdobywają  uznanie na całym świecie. Sprzedawane są w różnych zakątkach globu dzięki dystrybutorom. Ci gwarantują oryginalność szklarni oraz pełną obsługę sprzedażową i posprzedażową. W Polsce belgijska marka ACD współpracuje ze Szklarniami z Runowa. Sklep Szklarnie z Runowa jest jedynym dystrybutorem produktów ACD w Polsce. Kupując za jego pośrednictwem, można liczyć na profesjonalną obsługę, gwarancję producenta, umówić się na montaż, a nawet liczyć na drobne porady ogrodnicze.

ACD i Szklarnie z Runowa – ekologiczne rozwiązania do ogrodu i na taras

Podstawą działania ACD i Szklarni z Runowa jest wysoka jakość oraz dbałość o środowisko naturalne. W fabrykach ACD stosowane są więc materiały, które w całości można poddawać recyklingowi.

Oprócz przyjazności matce naturze wykorzystywane materiały pochwalić mogą się wysokim profilem bezpieczeństwa. ACD do budowy swoich szklarni zawsze wybiera bezpieczne szkło z polerowanymi krawędziami bocznymi o grubości 4 mm. Gwarantuje to większą wytrzymałość i bezpieczeństwo. Szkło wykorzystywane przez ACD jest bowiem 7 razy mocniejsze niż standardowe, ciągnione szkło płaskie oraz 5 razy mocniejsze niż nie hartowane szkło płaskie. W przypadku stłuczenia rozpada się na niegroźne, drobne kawałki, jak w przypadku szyby samochodowej – do rozbicia dochodzi jednak niezwykle rzadko, bowiem jest ono odporniejsze na wpływy natury, uszkodzenia mechaniczne oraz wypadki np. mocne kopnięcie piłką w ściankę szklarni. Innowacyjnym zabiegiem jest połączenie tego typu szkła z tym młotkowym, matowym – z niego powstają dachy szklarni ogrodowych ACD. Zabieg ten sprawia, że na konstrukcji odpowiednio załamują się promienie słoneczne, przez co rośliny są chronione przed poparzeniem. Szkło młotkowe gwarantuje również lepszy rozkład światła, sprzyjający zwiększeniu plonów. ACD gwarantuje również, że szklarnie ogrodowe powstają ze szkła hartowanego zgodnie z europejską normą EN12150,

Szklarnie ogrodowe ACD – poznaj najpopularniejsze kolekcje i modele

Na hali fabrycznej ACD zlokalizowanej w Belgii powstają produkty, które pozwolą przemienić każdy ogród w miejsce przyjazne uprawą. Marka proponuje ponad 150 modeli szklarni. Wyróżniają się one wysoką jakością, samonośnym fundamentem oraz dużymi oknami, które chronią konstrukcję m.in. przed burzą. ACD szklarnie ogrodowe wyposażają w wysokie i bardzo łatwe w użytkowaniu drzwi przesuwne, a całość budowli wykonują z bezpiecznego 4 mm szkła bezbarwnego oraz solidnych profili.

W ofercie ACD pojawia się kilka różnych kolekcji szklarni ogrodowych, dzięki czemu każdy może znaleźć tą idealną dla siebie. Na uwagę zasługują konstrukcje o prostych ścianach, które zajmują niewiele miejsca, a przy tym wykorzystują 100% przestrzeni, przez co polecane są na małe powierzchnie. Do niewielkich ogrodów dobrym wyborem będą również znajdujące się w ofercie ACD szklarnie miejskie. W tej kolekcji znajdują się dobrze znane klientom Szklarni z Runowa modele Miccolo i Piccolo, które zamontować można, chociażby na balkonie czy tarasie.

Ogrodnikom, którzy do swoich upraw podchodzą profesjonalnie ACD i Szklarnie z Runowa proponują modele ze skośnymi ścianami. Ich zalety to m.in.

  • Zmniejszone ciśnienie wiatru: wiatr jest łatwiej prowadzony przez szklarnię.
  • Bardziej stabilna konstrukcja: ciężar dachu jest lepiej rozłożony.
  • Lepsze gromadzenie światła i ciepła: bardzo przydatne wczesną wiosną i jesienią.
  • Większa powierzchnia gruntu.

Ciekawą kategorią jest również kolekcja szklarni ogrodowych murowanych. Przeznaczone są one do montażu przy ścianie nieruchomości – domu lub budynku gospodarczego. Rozwiązanie to pozwala na łatwiejsze doprowadzenie do szklarni instalacji grzewczej, wodnej i elektrycznej.

Kompleksowe usługi i akcesoria ogrodnicze od ACD

Szklarnie ogrodowe to ważna, ale nie jedyna oferta firmy ACD. Ogrodnikom proponuje ona również szereg akcesoriów, które pozwalają dostosować szklarnie do indywidualnych potrzeb. W dziale z akcesoriami znajdują się np. Dodatkowe okna, drzwi, moskitiery, automatyczne, otwieracze okien, półki, stoły, przeciwsłoneczne zasłony, dekoracje kaletnicy, pojemniki na nasiona, haczyki, przewodniki po roślinach i wiele, wiele innych. Akcesoria te zostały tak zaprojektowane, aby pasowały do modeli szklarni ACD zarówno pod względem materiałów, jak i wymiarów, kolorów, mocowań.

ACD – nie tylko szklarnie ogrodowe

W ofercie ACD znajdują się nie tylko szklarnie ogrodowe, ale też warte uwagi pawilony. Sprawiają, że przydomowy teren zielony zmienia swoją funkcję, a także staje się atrakcyjniejszy. Pawilony to nic innego jak ogrody zimowe i oranżerie. Umożliwiają one stworzenie na tarasie lub w ogrodzie przyjemnego, komfortowego i przytulnego kącika do odpoczynku, relaksu. Zainteresowani takim sposobem na odmienienie swojego ogrodu, w sklepie Szklarnie z Runowa odszukać mogą modele oranżerii Shopie, Helene, Babette oraz Aurelie. Najmniejsze ogrody zimowe to te o powierzchni 10,26m2, największe 22,59 m2.  ACD w swoim asortymencie posiada też wiaty garażowe – ogrodowe oraz zadaszenia zewnętrzne. W sezonie 2023 pojawi się kilka nowości.