01
Szklarnie
Materiały

Z czego zbudowane są nasze szklarnie i oranżerie?

Wszystkie nasze szklarnie i oranżerie wykonane są z odpornych na korozję aluminiowych profili i bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 4 mm. Ściany są przezroczyste, aby z zewnątrz szklarni można było podziwiać efekty uprawy lub ze środka oranżerii cały ogród. Oranżerie mają przezroczyste dachy. Dachy szklarni są natomiast ze szkła nieprzezroczystego (tzw. chmurka), aby zapewnić optymalną dystrybucję światła i by chronić rośliny przed ostrymi promieniami słońca. Chcesz postawić szklarnię uprawową w lesie? Możemy dach szklarni zamienić na przezroczysty- bez dodatkowej opłaty.

Czy szklane ściany są bezpieczne dla dzieci?

W naszych szklarniach stosujemy bezpieczne hartowane przeszklenia grubości aż 4 mm. Bardzo trudno je zbić. Jeśli jednak to się zdarzy, szklana tafla rozpada się na tysiące malutkich i, co najważniejsze, nieostrych kawałków.

Typy szklarni

Jaka jest różnica między szklarniami z prostymi i ukośnymi ściankami?

Nie ma różnicy w użytych materiałach. Szklarnie z prostymi ścianami mają nieco wyżej rynnę – można uprawiać wyższe rośliny. Szklarnie z ukośnymi ścianami mają z kolei nieco większą powierzchnię przy gruncie, są bardziej odporne na podmuchy wiatru oraz lepiej wykorzystują promieniowanie słoneczne wiosną i jesienią.

Kolory

W jakim kolorze mogę zamówić szklarnię?

Wszystkie modele występują w kolorze podstawowym- aluminium. Mamy również serię Blacklie w eleganckiej czerni. Każdy model można zamówić w dowolnym kolorze wybranym z palety RAL (dodatkowy koszt).

Akcesoria

Co dokładnie wchodzi w skład szklarni?

Przy każdym modelu dokładnie podajemy, co jest w standardzie. Z reguły są to jedne pojedyncze drzwi, okna dachowe, których liczba zależy od rozmiaru szklarni, rury spustowe z PCV.

Gwarancja

Jaka jest gwarancja
na produkty?

12 lat na metalowe elementy konstrukcji, 2 lata na elementy malowane, 1 rok na elementy ruchome. Szkło traktowane jest jako materiał eksploatacyjny i nie podlega gwarancji.

Jakie akcesoria są polecane?

Każdemu klientowi doradzamy optymalne akcesoria – w zależności od wybranego modelu, przeznaczenia szklarni i jej usytuowania. W zależności od potrzeb, do szklarni zamawiane są np. większe lub dodatkowe drzwi, dodatkowe okna, automatyczne otwieracze okien, moskitiery, aluminiowe rury spustowe i wiele różnych rodzajów półek i stolików do prac ogrodniczych. Do oranżerii oferujemy np. piękne drewniane podłogi i zdobienia kalenicy dachu.

Czy mogę zamówić akcesoria niezależnie, po zamówieniu szklarni?

Sugerujemy, żeby akcesoria zamawiać razem ze szklarnią. Można je kupić również później, ale z dopłatą za transport. W wypadku koloru innego niż aluminium lub czarny, również za lakierowanie naliczona będzie dodatkowa opłata.

02
Zamówienia
Proces zamówienia

Czy mogę kupić szklarnię przez Internet?

Większość szklarni powstaje na zamówienie. Każdorazowo przed zakupem doradzamy i ustalamy szczegóły i zakres zlecenia, m.in. doradzamy akcesoria, a także potwierdzamy u producenta termin dostawy. Proces zakupu rozpoczyna się 50% przedpłatą.

Jakie są warunki płatności?

Przedpłata 50% w momencie złożenia zamówienia, dopłata pozostałych 50% na 7 dni przed dostawą.

Ceny

Co zawierają podane ceny?

Ceny zawierają 23%VAT i bezpłatną dostawę do klienta w obrębie województwa mazowieckiego.
Ceny akcesoriów obowiązują przy łącznym zamówieniu ze szklarnią lub oranżerią.

Dostawa

Jaki jest koszt dostawy?

Na terenie województwa mazowieckiego dostawa jest bezpłatna. Koszt dostawy w pozostałe rejony Polski kalkulowany jest indywidualnie.

Termin realizacji

Jakie są terminy realizacji zamówienia?

Standardowy termin realizacji: 5-7 tygodni w zależności od wybranego modelu, dla kolorów specjalnych 5-10 tygodni. W szczycie sezonu (marzec-czerwiec) terminy te mogą się wydłużać. Zachęcamy zatem do zamówień nie tylko na wiosnę. Staramy się, żeby kilka modeli było dostępnych od ręki.

Transport

Dokąd dostarczy ją przewoźnik?

Szklarnie dostarczamy samochodem ciężarowym (konieczna możliwość podjazdu), na paletach – we wskazane miejsce, w które można dojechać wózkiem paletowym (tylko utwardzona nawierzchnia).

W jakiej formie otrzymam szklarnię?

Szklarnie dostarczamy w zestawach montażowych. Każda dostawa składa się z kilku krótszych i dłuższych kartonów (zwykle 4-8) z elementami aluminiowymi. Najdłuższe pudełko to długość szklarni. W bezpiecznym, drewnianym stojaku o średniej łącznej wadze od 250 do

350 kg transportujemy elementy szklane. Im większa szklarnia, tym więcej kartonów i cięższe szkło. Wszystkie nasze opakowania nadają się do recyklingu.

03
Montaż
Usługa montażu

Czy cena zawiera montaż?

Cena nie zawiera montażu. Montaż można nam zlecić jako usługę dodatkową.

Sam planujesz montaż? Zawsze chętnie podpowiemy! Do zakupionej szklarni dołączona jest  instrukcja obsługi.

Jaki jest koszt montażu?

Koszt zależy od konkretnego modelu i odległości od Runowa k/Warszawy.

W ramach usługi montażu oferujemy przygotowanie fundamentu punktowego pod szklarnię: na bloczkach betonowych lub bezpośrednio na ziemi lub trawie (szczegółowe rozwiązanie do ustalenia, materiały do budowy fundamentu wchodzą w cenę usługi). Precyzyjne przygotowanie i wypoziomowanie fundamentu jest warunkiem bezusterkowego montażu.

W przypadku nieprawidłowo wykonanego fundamentu lub zastosowanie innych rozwiązań posadowienia szklarni przez Klienta, nie zapewniających stabilnego posadowienia szklarni w poziomie – nie ponosimy odpowiedzialności za trwałość konstrukcji i nie udzielamy gwarancji na szklarnię.

Przygotowanie terenu

Gdzie mogę postawić szklarnię?

Nasze szklarnie można postawić w dowolnym miejscu – na gruncie, a także na terenie utwardzonym (nawet na płaskim dachu). W tym drugim wypadku prosimy o taką informację w momencie składania zamówienia – przygotujemy inne elementy do zamocowania szklarni (kątowniki do przytwierdzenia do podłoża, zamiast kotew do zabetonowania w ziemi).

Jak mocuje się szklarnie do podłoża?

Jeżeli szklarnię stawiamy na gruncie, należy w jej rogach wykopać dołki na kotwy (w zestawie) łączące aluminiową bazę z podłożem (całą konstrukcję z poskręcanych profili łatwo przenieść na docelowe miejsce). Kotwy następnie należy zalać betonem. W ten sposób szklarnia jest stabilna i bezpiecznie zamontowana. Jeżeli wiemy, że szklarnia stanie na twardej powierzchni, dołączamy do zestawu specjalne kątowniki, za pomocą których szklarnię przytwierdzamy do podłoża.

Jak przygotować teren?

Teren musi być równy i płaski lub o nieznacznym nachyleniu (<3%). Należy usunąć kamienie, korzenie itp.

Podkreślamy, że najważniejsze jest precyzyjne wypoziomowanie posadowienia pod szklarnię!

Czy potrzebny jest fundament?

Nie, szklarnie w większości, nie wymagają budowy murowanego fundamentu. Niektórzy klienci decydują się na wylewanie fundamentów, całościowe wylewki betonowe, układanie płyt tarasowych itp.

Wyjątkiem są szklarnie powyżej 6 m długości! Do nich wymagany jest fundament wysokości 12 cm.

Montaż szklarni

Jakie narzędzia są potrzebne do montażu?

Przeważnie: rozkładana drabina, klucze do wkręcania śrub, wkrętaki, nożyk techniczny do przycięcia uszczelek. Przydają się rękawice i uchwyt-przyssawka do szkła (dostępne u nas jako akcesoria). Potrzebny będzie też szpadel do wykopania dołków na kotwy i beton szybkowiążący (minimum 50 kg).

Ile trwa montaż?

W zależności od wielkości szklarni, z reguły 1-2 dni.

Ile osób potrzebnych jest do budowy szklarni?

W montażu powinny brać udział minimum dwie osoby.

Czy dostanę instrukcję montażu?

Tak, szklarnie dostarczamy z bogato ilustrowaną instrukcją montażu i krótkim opisem w języku angielskim i niemieckim.

04
Eksploatacja

Jak dbać o szklarnię?

Sprawdzaj, czy wszystkie ruchome części szklarni, śruby i nakrętki są odpowiednio dokręcone. Sprawdzaj drzwi i prowadnice. Upewniaj się, że wszystkie luźne elementy w szklarni są odpowiednio zamocowane. Zamykaj wszystkie okna i drzwi w wypadku burzy lub silnego wiatru. W wypadku śniegu: usuń go z dachu i wokół szklarni. Regularnie czyść kondensat i rynny zewnętrzne. Raz/dwa razy do roku sprawdzaj prawidłowe położenie uszczelek gumowych.

Czy szklarnie są odporne na opady śniegu?

Tak, nasze szklarnie świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Od lat cieszą się popularnością także w całej Skandynawii. Gdy spadnie duży śnieg, usuń go wokół szklarni i z dachu. Nie „wyrzucaj” śniegu, ale nałóż grubą warstwę w szklarni. Gdy się stopi sprawi, że ziemia będzie „zdrowsza”.