Urządzenie szklarni i oranżerii

Pod Słońcem i Gwiazdami – Romantyczne Wieczory w Oranżerii ogrodowej

Umeblowana oranżeria ogrodowa

Szukasz pomysłu na romantyczny wieczór tylko we dwoje i chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę? Rozważ spędzenie czasu w pięknie wykonanej oranżerii ogrodowej z przezroczystym dachem. To przestrzeń, którą warto zaaranżować w pobliżu swojego domu. Z jednej strony zapewni Ci komfortowy wypoczynek, a z drugiej da wiele możliwości atrakcyjnego spędzania czasu, w tym romantycznych wieczorów. Dowiedz się, czym wyróżniają się nasze Szklarnie z Runowa.

Główne korzyści posiadania oranżerii ogrodowej

Oranżeria Sophie

Posiadanie oranżerii w przestrzeni ogrodowej wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim odpowiednio zaaranżowany obiekt może spełniać wiele funkcji. Doskonale sprawdza się jako miejsce hodowli roślin potrzebujących specjalnych warunków, w tym jako ogród zimowy. Wewnątrz oranżerii możesz umieścić meble wypoczynkowe i przygotować dedykowaną przestrzeń. Sprawdzi się ona nie tylko w chwilach relaksu, ale również jako miejsce pracy, obiadów rodzinnych czy też zabaw z dziećmi lub wnukami. Przeszklenia sprawiają, że wnętrze oranżerii jest jasne, a promienie słoneczne je ogrzewają. Wieczorem przy bezchmurnym niebie można podziwiać księżyc oraz rozgwieżdżone niebo. To idealna sceneria dla romantycznego wieczoru we dwoje. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak go zaaranżować.

Jak zaaranżować romantyczny wieczór w oranżerii ogrodowej?

Aranżacja romantycznego wieczoru w oranżerii ogrodowej zależy przede wszystkim od Twojej wyobraźni i kreatywności. Ważne jednak, aby nie zapomnieć o żadnym detalu. Ta chwila ma być idealna. Poniżej poznasz kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy przygotowywaniu romantycznego wieczoru dla dwojga.

Przygotuj miejsce do wypoczynku

Podziwianie zachodu słońca i gwiazd na wieczornym niebie musi być komfortowe. Właśnie dlatego zawczasu zadbaj o przygotowanie miejsca do wypoczynku. Doskonale sprawdzi się do tego materac lub gruby koc, które rozłożysz na ziemi. Z jednej strony odizolują Was od gruntu i chłodu, a z drugiej zapewnią wygodną pozycję do podziwiania natury. Nie zapomnij też o poduszkach i kocach, żeby zwiększyć swój komfort.

Myślisz o kolacji? Zadbaj o stół i zastawę

Romantyczny wieczór warto rozpocząć od wspólnej kolacji. Możesz przygotować coś we własnym zakresie lub zamówić Wasze ulubione jedzenie. Zadbaj też o wstawienie do oranżerii ogrodowej stolika i dwóch krzeseł, a także o zastawę potrzebną do wygodnego spożycia posiłków. Jeżeli chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę już po kolacji, to wówczas wystarczą przekąski w postaci deski serów i owoców. Do tego odpowiednio dobrane wino i masz przepis na idealny wieczór we dwoje z podziwianiem gwiazd.

Sprawdź pogodę i prognozowane zachmurzenie

Przed podjęciem decyzji o aranżacji romantycznego wieczoru w oranżerii ogrodowej, koniecznie sprawdź prognozę pogody. Opady atmosferyczne lub duże zachmurzenie sprawią, że gwieździste niebo nie będzie widoczne i jeden z głównych akcentów wieczoru nie dojdzie do skutku. Oczywiście wspólny wieczór w oranżerii może być udany mimo opadów deszczu, dlatego nic straconego. Jeżeli jednak zależy Ci na podziwianiu nieba pełnego gwiazd i wyjątkowych doświadczeniach, to koniecznie zweryfikuj prognozy pogody i wybierz ten dzień, gdy chmur nie będzie lub będzie ich bardzo niewiele.

O oranżerię dla Ciebie zadbamy my

Masz już przepis na idealny wieczór romantyczny we dwoje w oranżerii ogrodowej. O jej projekt i postawienie zadbamy my. Jako Szklarnie z Runowa – Grąbczewscy od kilku lat specjalizujemy się w stawianiu tego typu obiektów architektury ogrodowej. Początki naszej firmy sięgają 1936 roku. Przez te dziesięciolecia zyskaliśmy miano prawdziwych ekspertów od hodowli roślin, a teraz naszą ofertę poszerzyliśmy o wyjątkowe szklarnie i oranżerie ogrodowe. Obiekty tego typu doskonale sprawdzają się nie tylko w ogrodach przy domach jednorodzinnych, ale również przy hotelach i restauracjach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszym przedstawicielem. Razem z nami zagwarantujesz sobie miejsce i pomysły na romantyczne wieczory we dwoje.