Porady

Jak oryginalnie urządzić oranżerię?

Ludzie siedzący wewnątrz oranżerii ogrodowej Babette

Szklarnie ogrodowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Skupmy się jednak na zastosowaniu, którego popularność wzrasta z każdym sezonem. Chodzi naturalnie o ogrody zimowe, które służą głównie do relaksu domowników, klientów lub gości, niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Jak urządzić tego typu obiekty?

Przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji i możliwości, które oferuje sklep Szklarnie z Runowa. Poznaj oferowane oranżerie i zobacz, jak duży potencjał w nich drzemie. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Szklarnia to nie tylko rośliny – funkcjonalne i wygodne ogrody zimowe

Kwiaty, rośliny doniczkowe, krzewy, warzywa, owoce i zioła to podstawa upraw w szklarniach ogrodowych – niezależnie od tego, czy projekt zakłada stworzenie małego miejskiego ogrodu zimowego, czy też całorocznej strefy zieleni dla gości hotelu, restauracji lub kawiarni. Wiele zależy jednak od stylu samego projektu, rozmiarów i ostatecznego przeznaczenia.

O ile w wypadku szklarni uprawnych z reguły nie stosuje się podłogi, to w oranżeriach jest ona jednym z najpopularniejszych dodatków. W ofercie sklepu Szklarnie z Runowa znajdziesz podłogę z termodrewna, która charakteryzuje się trwałością i estetycznym designem nadającym eleganckiego charakteru całej aranżacji. Oprócz tego warto rozważyć doposażenie oranżerii w dodatkowe drzwi (które poszerzą wejście główne lub umożliwią dodatkowe wejście z innej strony konstrukcji), system automatycznego otwierania okien, moskitiery, czy też rampy ułatwiające wjazd do szklarni wózkiem lub taczką.

Powyższe oryginalne akcesoria ułatwią codzienne korzystanie z oranżerii i sprawią, że spędzanie wolnego czasu w tym miejscu będzie o wiele przyjemniejsze. Warto więc zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i pomyśleć o przyszłości – w końcu inwestycja w ogród zimowy to jednorazowy zakup, który będzie służyć przez wiele kolejnych sezonów.

Babette – Oranżeria szklana

                                                             Babette – Oranżeria szklana

 

Funkcjonalne elementy wyposażenia dostępne w ofercie sklepu szklarniezrunowa.pl – wybieraj je razem ze szklarnią

Pamiętaj, że wszystkie ww. akcesoria i dodatkowe elementy konstrukcji najlepiej zamówić w trakcie zakupu. Dlaczego późniejsze domówienie komponentów to gorsze rozwiązanie? Przyczyna jest prosta – konstrukcja samej szklarni jest dostosowywana do określonych funkcjonalności na etapie kompletowania zamówienia, by oranżeria przy domu charakteryzowała się nie tylko funkcjonalnością i wygodą użytkowania, ale także pełną kompatybilnością i imponującą niezawodnością. Elementy konstrukcyjne najłatwiej zamontować w trakcie budowy szklarni. Dodatkowo, gdy nasz obiekt jest w oryginalnym kolorze, akcesoria powinniśmy lakierować razem z podstawowymi elementami. W innym wypadku akcesoria będą droższe i trzeba będzie na nie dłużej poczekać.

Wszystkie akcesoria oferowane w naszym sklepie są bezpiecznymi produktami wysokiej klasy. Wykonane zostały z wyselekcjonowanych materiałów i z zachowaniem dbałości o najdrobniejsze detale. Świadczą o tym m.in. certyfikaty jakości, atesty czy wyróżnienia branżowe, które firma ACD otrzymała na przestrzeni ponad 30 lat obecności w branży.

Potrzebujesz wsparcia przy kompletowaniu elementów wyposażenia? Wystarczy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Szklarni z Runowa. Wysłuchamy Twoich potrzeb i na podstawie przedstawionych oczekiwań przygotujemy zestaw spełniający 100% wymagań. Zapewniamy ogrom możliwości personalizacji oranżerii – zarówno pod kątem ich funkcji, rozbudowy, jak i designu. Wszystkie najistotniejsze informacje dot. dostępnych możliwości czekają na Ciebie w opisach konkretnych konstrukcji.

Skontaktuj się z nami!